دوره شیت بندی با فوتوشاپ در معماری 1
Photoshop فوتوشاپ معماری
اکتبر 11, 2014
گرس هاپر GrassHopper معماری
اکتبر 11, 2014
RHINO ceros راینو معماری

آموزش راینو Rhino معماری

[معرفی دوره] Rhinoceros یکی از قدرتمند ترین نرم افزارهای مدلسازی برای کاربران معمولی و حرفه ای در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون ، معماری ، طراحی صنعتی و طراحی جواهرات می باشد . این نرم افزار محصولی از شرکت مکنیل Mcnell می باشد که با تکنولوژی NURBS modeling با استفاده از قوانین ریاضی در ترسیم منحنی و سطوح دقت و سرعت بسیار بالایی را برای طراح فراهم می آورد .

به اعتقاد بسیاری از طراحان دنیا این نرم افزار با قدرت بی نهایت در طراحی عمل نموده و به این دلیل طراحانی که علاقه به طراحی های خاص و پیچیده دارند از این نرم افزار قدرتمند در مدلسازی استفاده می کنند .
نرم افزار راینو به دلیل در اختیار داشتن نرم افزارهای جانبی ( پلاگین Plaugin ) قدرتمند نظیر گرس هاپر Grasshopper برای مدلسازی های الگوریتمیک پارامتریک ، در بین معماران و طراحان محبوبیت زیادی دارد .

ساختمانهای بسیار زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که در طراحی فرم معماری ، طراحی نما و یا طراحی فضای داخلی از این نرم افزار قدرتمند به همراه پشتیبانی پلاگین های آن استفاده شده است .

درباره راینو Rhino :
نرم افزار راینو یک نرم افزار مدل ساز سه بعدی قوی است که توسط شرکت مک نیل عرضه شده است. این نرم افزار بر پایه ی خطوط نربز تولید هندسه می کند. خطوط نربز چون تعریف ریاضی دارند دقیق تر از نرم افزار های بر پایه ی مش مثل مکس ، اسکچ آپ ، اتوکد و غیره عمل می کنند.

تعریف هندسه با خطوط ریاضی باعث شده است که راینو در تبدیل هندسه به نمونه های واقعی جلوتر از دیگر نرم افزار های مدل ساز باشد. از دیگر مزیت این نرم افزار مدل سازی پوسته های پیچیده با دستورات ساده است.

سطوح پیچیده ی تولید شده با راینو خیلی سبک تر از سطوحی مشابه تولید شده با نرم افزار های مش می باشد. نرم افزار راینو در این چند سال بدلیل تولید ابزار های حرفه ای در زمینه ی مدل سازی سه بعدی توانسته است با دیگر نرم افزار های مدل سازی سه بعدی به صورت جدی به رقابت بپردازد.

برخی ویژگیهای نرم افزار راینو :

    نرم افزار بسیار سبک با قابلیت مدلسازی سریع
    مدلسازی فرم ( کانسپت ) های پیچیده معماری و طراحی داخلی
    امکان ویرایش دقیق مدلسازی
    رندرگیری با استفاده از پلاگین وی ری Vray
    خروجی دستگاه های برش جهت ساخت ماکت
    امکان خروجی های دو بعدی جهت ساخت
    امکان خروجی به سایر نرم افزارهای طراحی نظیر Revit Architecture ، Autocad ، Sketchup ، 3DsMax

آموزش نرم افزار بیم
آموزش نرم افزار بیم
چهارسو آموزش حرفه ای نرم افزارهای بیم BIM ، طراحی و معماری ، سازه و تاسیسات و کنترل پروژه - نرم افزارهای رویت معماری Revit Architecture, رویت سازه Revit Structure, رویت تاسیسات Revit MEP, نویس وورک Navis work, وی ری Vray - شیراز [32317755-071]

دیدگاه ها بسته شده است